کشاورزی و دامداری

حامیان وزارت بازرگانی می‌خواهند هر کالای ارزان خارجی را وارد کنند/بدون رشد بخش کشاورزی رشد اقتصادی کشور منفی می‌شد/ مردم نباید هزینه بالای تولید داخل را بدهند

پاپی‌زاده گفت: مشکل ما در احیای وزارت بازرگانی این است که اگر قیمت هر کالایی در خارج کشور پایین‌تر از داخل باشد ولو به یک هزارم درصد اینها می‌گویند برویم وارد کنیم.

12 ساعت پیش 01:00 - 02 مرداد 1396
خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از مرز ۷ میلیون تن گذشت/ پرداخت ۵۰ درصد پول کشاورزان

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی، از آغاز فصل برداشت تاکنون، هفت میلیون و 100 هزارتن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شده است.

17 ساعت پیش 20:00 - 01 مرداد 1396
گمرک، بانک‌‌های تجاری و صدور نفت باید به وزارت بازرگانی منتقل شود/ رایزن‌های بازرگانی برای حل مشکل شخصی به سفارتخانه‌ها مامور می‌شوند

دبیر کارگروه تنظیم بازار گفت: تشکیل وزارت بازرگانی اجازه می‌دهد، ساختارهای همگن تجارت مثل گمرک، سازمان سرمایه‌گذاری، بانک‌های تجاری و حتی صادرات نفت زیرمجموعه این ساختار جدید قرار بگیرند.

2 روز پیش 22:07 - 31 تیر 1396
آنفلوانزای پرندگان این بار یقه قیمت‌ها را گرفت/ برخی نان نوسان قیمت را می‌خورند

این روزها قیمت تخم مرغ روند افزایشی داشته که بنا به گفته تولیدکنندگان این محصول علت آن خلأ دوماهه در تولید و از بین رفتن ۳۰ درصد از گله‌های مرغ تخم‌گذار در ۶ ماه گذشته است که هیچ حمایتی هم از این صنف نشده است.

2 روز پیش 22:07 - 31 تیر 1396
واردات گندم به کشور کماکان ممنوع است

وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر ممنوع بودن واردات قطعی گندم به کشور اعلام کرد: براساس قانون امور گمرکی ورود موقت برای فرآوری و صادرات مجدد بلامانع است.

3 روز پیش 16:00 - 30 تیر 1396
ماجرای پیازهایی که زیر آفتاب خوزستان دپو شد و گندید/ پیاز ۵ هزار تومانی را ۲۰ روز پیش کیلویی ۴۰۰ تومان هم از کشاورز نمی‌خریدند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌هایی از جمله ایجاد سردخانه نزدیک به مراکز تولید محصولات کشاورزی شاهدیم که محصولی مانند پیاز با قیمت ارزان از کشاورز خریداری و زیر آفتاب 55 درجه دپو می‌شود.

6 روز پیش 01:00 - 28 تیر 1396
معرفی ۱۰ واکسن و ۸۰ رقم بذر جدید در بخش کشاورزی

رئیس سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی گفت: طی ۴ سال اخیر با انجام طرح‌های تحقیقاتی ۸۰ رقم بذر جدید، ۸۰ نوع سم شیمیایی و غیرشیمیایی و ۱۰ نوع واکسن دام و طیور جدید تولید کرده‌ایم.

6 روز پیش 12:01 - 27 تیر 1396
قیمت انواع میوه در تهران/ قیمت پیاز همچنان بالاست

با وجود آنکه قیمت هر کیلوگرم انواع میوه‌های تابستانه در میادین میوه و تره‌بار تهران بین ۳ تا ۴ هزار تومان است، اما پیاز همچنان گران بوده و کیلویی ۳۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد که این رقم در مغازه‌های سطح شهر بالاتر است.

6 روز پیش 12:01 - 27 تیر 1396
استاندارد 7 نوع کود کشاورزی اجباری می‌شود/ 5 هزار برند فرمول کود داخلی، وارداتی و توزیعی ثبت شد

مسوول دفتر ساماندهی کود و بهبود تغذیه گیاه وزارت جهاد کشاورزی گفت: استاندارهای اجباری هفت نوع کود پر مصرف کشاورزی در سال جاری تصویب و اجرایی خواهد شد.

7 روز پیش 20:00 - 26 تیر 1396
ورود آفت شب‌پره شمشاد از روسیه به ایران/ نگهداری ۴ میلیون نمونه زیستی در موزه ذخایر ژنتیکی کشور

قائم‌مقام معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: بیش از ۴ میلیون نمونه تنوع زیستی جانواران در موزه ذخایر ژنتیکی کشور نگهداری می‌شود.

7 روز پیش 14:00 - 26 تیر 1396
صادرات گندم و فرآورده‌های آن افزایش می‌یابد

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: صادرات گندم با دستیابی کشور به خودکفایی در تولید و تامین این محصول استراتژیک از سال گذشته در دستور کار شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار گرفته است و در سالجاری از رونق نسبی برخوردار است.

1 هفته پیش 13:00 - 26 تیر 1396
واردات کنترل‌نشده، شناسایی بیوتروریسم را سخت کرده است/ امکان دخالت بیوتروریسم در پدیده کشند قرمز خلیج فارس

رئیس مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی گفت: با توجه به مبادلات فراوان و جابه جایی آفات، امکان شناسایی پدیده بیوتروریسم آسان نیست، اما پدیده کشند قرمز که در سطح آب‌های خلیج فارس به یکباره رخ داد، می‌تواند بیوتروریسم باشد.

1 هفته پیش 13:00 - 26 تیر 1396
کاهش هزینه سفره مردم با خرید تضمینی گندم و توزیع آرد یارانه‌ای/ برخی کشورهای OECD دارای خودکفایی غذایی هستند

رئیس موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی اعلام کرد: خرید تضمینی گندم و توزیع آرد یارانه‌ای موجب شده نان که در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد، پایین تر از قیمت تمام شده واقعی باشد.

1 هفته پیش 16:00 - 25 تیر 1396
تولید ۴ هزار تن خیارشور در ۲۵۰ کارگاه خانگی+عکس

بنابر اعلام سازمان بسیج سازندگی، روستای «ونایی» با داشتن ۲۵۰ کارگاه خانگی به قطب تولید خیارشور در کشور تبدیل شده است.

1 هفته پیش 12:00 - 24 تیر 1396
کشت ۷۰ نوع گندم آبی و دیم در کشور/معرفی بذر گندم با عملکرد ۱۲ تن در هکتار

رئیس سازمان تحقیقات،‌آموزش و ترویج کشاورزی گفت: در حال حاضر 70 رقم گندم دیم و آبی در کشور کشت می‌شود که برخی از انواع آن عملکرد تا ۱۲ تن در هکتار دارد.

1 هفته پیش 11:00 - 24 تیر 1396
سالانه ۱۸۰ میلیارد تومان کنسانتره پرتقال وارد می‌شود/ فعالیت شرکت‌های کنسانتره داخلی با یک سوم ظرفیت

دبیر انجمن صنایع کنسانتره گفت:‌ به دلایل مختلف سالانه ۲۰ هزار تن کنسانتره پرتقال به ارزش کیلویی ۹ هزار تومان برای مصارف مختلف وارد کشور می‌شود و این در حالی است که کارخانه‌های کنسانتره داخلی با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند.

1 هفته پیش 15:00 - 23 تیر 1396
رفع ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت در انتظار ابلاغ رئیس کارگروه تنظیم بازار

یک عضو کارگروه تنظیم بازار گفت: در آخرین جلسه‌ هفته گذشته برای تعیین تکلیف واردات برنج در فصل برداشت، به این جمع‌بندی رسیدیم که ممنوعیت برداشته شده و به جای آن به ازای هر کیلوگرم برنج وارداتی مابه‌التفاوت دریافت خواهد شد.

2 هفته پیش 16:00 - 21 تیر 1396
کارخانه‌های خوراک دام با ۳۵ درصد ظرفیت کار می‌کنند/ تسهیلات ارزان به واحدهای تولید خوراک دام

یک عضو اتحادیه تعاونی‌های کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: هم اکنون کارخانجات خوراک آماده دام با کمتر از 35 درصد ظرفیت واقعی خود فعالیت می‌کنند، اما معلوم نیست بر چه اساسی همچنان برای واحدهای جدید مجوز صادر می‌شود

2 هفته پیش 15:00 - 21 تیر 1396
آغاز فصل برداشت گندم در ترکمنستان+تصاویر

فصل برداشت گندم طی مراسمی با حضور مقامات رسمی و ریش سفیدان محلی در ترکمنستان آغاز شد.

2 هفته پیش 11:00 - 21 تیر 1396
سومین جشنواره گیلاس در لواسان برگزار می‌شود/ جایگاه نخست گیلاس ایران در کیفیت و سوم تولید در جهان

سومین جشنواره گیلاس در حالی از 25 تیر به مدت سه روز در شهرستان لواسان استان تهران برگزار می‌شود که ایران در تولید این محصول جایگاه سوم و از نظر کیفیت جایگاه نخست جهان را دارد.

2 هفته پیش 14:00 - 20 تیر 1396