راه و ساختمان

بهره‌وری پایین هواپیماهای باری در ایران‌/ گرانی سوخت صادرات کالا با هواپیما را به صفر رساند‌ه است

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: نداشتن توجیه اقتصادی صادرات کالا با هواپیما به دلیل گرانی سوخت هواپیمای باری، موجب شده است صاحبان کالا تمایلی برای استفاده از این مدل حمل و نقلی نداشته باشند و ایرلاین‌ها هم دنبال خرید هواپیمای باری نباشند.

53 ثانیه پیش 10:10 - 09 اسفند 1395
توقف ساخت 175 هزار واحد مسکن مهر در کشور

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در گرگان با اشاره به نبودن متقاضی برای واحدهای مسکن مهر، از طرح تشویقی دولت برای رفع این مشکل خبر داد.

21 دقیقه پیش 09:50 - 09 اسفند 1395
انسداد ۱۴ محور به دلیل شرایط نامناسب جوی اخیر/ کمترین ترافیک جاده‌ها بین ساعات ۳ تا ۴ صبح

براساس‌ اطلاعات ۱۸۴۵ دستگاه ترددشمار جاده‌ای، کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته‌، نسبت به روز قبل سه‌دهم درصد افزایش‌ نشان می‌دهد، در همین مدت بیشترین ترافیک بین ساعت ۱۷ تا ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صبح ثبت شد.

41 دقیقه پیش 09:30 - 09 اسفند 1395
۶ رویکرد بانک مسکن برای توسعه پایدار

رئیس اداره بررسی‌های اقتصادی بانک مسکن ۶رویکرد عمده این بانک در دسترسی به سیاست توسعه پایدار در بخش مسکن را تشریح کرد

8 ساعت پیش 01:50 - 09 اسفند 1395
تفاهم آماری در اعلام قیمت مسکن

دنیای اقتصاد: با اصلاح نحوه محاسبه میانگین قیمت مسکن شهر تهران از سوی دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن، این دفتر و بانک مرکزی به تفاهم آماری در اعلام متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان مسکونی در تهران دست یافتند.

9 ساعت پیش 01:00 - 09 اسفند 1395
تعرفه بلیت مترو در سال 96

اعضای شورای شهر تهران با افزایش 14 درصدی بهای بلیت مترو در سال 96 موافقت کردند. به گزارش «دنیای اقتصاد» علیرضا دبیر، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه بهای بلیت مترو به‌صورت مساوی از سوی مردم، دولت و شهرداری باید پرداخت شود و سهم هر کدام 33 درصد است، گفت: آنچه تا امروز به‌طور میانگین از سوی شهروندان پرداخت شده تنها 20 درصد از 33 درصد مقرر بوده، ولی با این حال تصمیم شورای شهر این است که قیمت بلیت مترو افزایش چشمگیری نداشته باشد. وی گفت: پیشنهاد شهرداری بهای 2400 تومانی برای بلیت مترو بوده که ما با آن مخالفت کردیم و در نتیجه قیمت بلیت مترو برای بلیت‌های تک سفره با افزایش 14 درصدی مواجه خواهد شد؛ یعنی از 700 تومان به 800 تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه بهای بلیت مترو در سال 96 خواستار اعلام نحوه برآورد قیمت بلیت مترو از سوی شهرداری تهران شد و گفت: شرکت بهره‌برداری مترو چهار‌هزار نیروی مازاد دارد و با محاسبه حقوق نیروهای مازاد این نرخ را اعلام کرده است. وی تصریح کرد: هزینه‌های سربار باید اصلاح شود و نباید به مردم تحمیل شود.

9 ساعت پیش 01:00 - 09 اسفند 1395
فرصت تجربه اندوزی برای «ترافیک تهران»

دنیای اقتصاد: یک فرصت ترافیکی برای پایتخت در روز دهم اسفندماه در قالب برگزاری شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک ایجاد شده که انتظار می‌رود مدیریت شهری به نحوی تدبیر کند که این فرصت مانند سال‌های گذشته از دست نرود. به گزارش «دنیای اقتصاد»، کنفرانس شانزدهم مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک در واقع دهمین کنفرانسی است که در دوره اخیر مدیریت شهری برگزار می‌شود اما به رغم اینکه بیش از 6 ‌هزار و 600 مقاله با موضوعاتی همچون ارتقای کیفیت حمل‌ونقل همگانی، برنامه‌ریزی حمل‌ونقل، ایمنی ترافیک، اقتصاد حمل‌ونقل، حمل‌ونقل غیر موتوری و توسعه پایدار در 9 دوره گذشته به دبیرخانه این کنفرانس ارسال شده است، گزارشی از تبدیل بخشی از محتوای علمی این مقالات به سیاست‌های اجرایی در دوره‌های گذشته برگزاری کنفرانس ارائه نشده و به نظر می‌رسد مقالات مذکور به بایگانی سپرده شده است.

9 ساعت پیش 01:00 - 09 اسفند 1395
برآورد معدل سال قیمت ملک در دو سناریو؛ مزیت معاملات در شروع سال 96 چیست؟
دو پیام قیمتی بازار مسکن95

دنیای اقتصاد: کارنامه بازار مسکن 95، با دو پیام متفاوت، فرآیند معاملات ملک در شروع سال 96 را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. مطابق بررسی‌ها، متوسط قیمت اسمی مسکن در اسفند امسال با احتساب دو سناریوی «رشد ماهانه معادل ماه‌های قبلی» و «رشد مشابه اسفند 94»، در سطحی قرار خواهد گرفت که منجر به «رشد منفی ارزش واقعی» آپارتمان‌های شهر تهران در یک سال 95 خواهد شد. با این اتفاق، زیان سفته‌بازی ملکی،‌ برای سومین سال پیاپی ثبت می‌شود. نیروی دافعه بازار ملک برای «سفته‌باز»ها، در آستانه سال جدید، شرایط مناسبی برای «خرید مصرفی» ایجاد کرده است.

9 ساعت پیش 01:00 - 09 اسفند 1395
تبلیغ فروش آپارتمان در ترکیه ممنوع!

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان این‌ که در نمایشگاه املاک و مستغلات، تبلیغ برای فروش آپارتمان در ترکیه، دوبی، قبرس یا هر کشور دیگری ممنوع است، گفت: مشاوران املاک باید پوست‌اندازی کنند و فعالیت‌های مجازی را گسترش دهند.

11 ساعت پیش 23:10 - 08 اسفند 1395
تنها 10 درصد از بودجه کشور به بخش عمرانی می‌رسد

رئیس مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌ها در حوزه ساخت و ساز اطمینان از سرعت و استحکام است، گفت: تنها 10 درصد از بودجه کشور به بخش عمرانی می‌رسد.

15 ساعت پیش 19:25 - 08 اسفند 1395
گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
مظنه واحدهای کلنگی در تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان کلنگی در مناطق 22گانه شهری تهران طی اسفند ماه 95 است.لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

17 ساعت پیش 17:15 - 08 اسفند 1395
گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
قیمت واحدهای مسکونی زیرهمکف در تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-شیما شیرخدایی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمانهای زیرهمکف در شهر تهران در اسفند ماه 95 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:

17 ساعت پیش 16:45 - 08 اسفند 1395
تهاتر بدهی سال ۹۴ دولت به هواپیمایی آسمان با بدهی شرکت فرودگاه‌ها‌ به دولت

با تصویب هیات وزیران، بدهی دولت به شرکت خدمات هوایی کشور (آسمان) با بدهی‌ شرکت‌ فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت بیمه ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تا سقف ۱۰ میلیارد ریال تهاتر می‌شود.

18 ساعت پیش 16:10 - 08 اسفند 1395
گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
مظنه نوساز در تهرانپارس؟ +جدول

اقتصاد آنلاین- شیما شیرخدایی: آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در تهرانپارس تهران طی اسفند ماه 95 می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:

18 ساعت پیش 16:10 - 08 اسفند 1395
افزایش دمای پایتخت به ۱۶درجه بالای صفر و ادامه آلودگی هوا/ جبران کم‌بارشی‌ تا ۹۰درصد نسبت به سال قبل

افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از روز سه‌شنبه با استقرار جو نسبتاً پایدار در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

18 ساعت پیش 15:55 - 08 اسفند 1395
نرخ گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
مظنه آپارتمان نزدیک ایستگاه مترو؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مریم مرادی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نزدیک به ایستگاه‌های مترو در مناطق مختلف شهری تهران طی اسفند ماه 95 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:

19 ساعت پیش 15:15 - 08 اسفند 1395
اعمال محدودیت ترافیکی در جاده‌های هراز و‌ کندوان/ انسداد محورهای استان فارس به دلیل سیلاب ادامه دارد

پس از بروز سیلاب اخیر در استان فارس، در حال حاضر محورهای استهبان-نی‌ریز، کازرون-فراشبند، مسیر دبیران-زرین‌دشت-داراب، جاده شیراز-خرامه و محور شیراز-جهرم کماکان مسدود است.

20 ساعت پیش 14:25 - 08 اسفند 1395
گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت
نرخ قطعی آپارتمان در شمال تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در شمال تهران طی اسفند ماه 95می‌باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می باشد:

20 ساعت پیش 14:15 - 08 اسفند 1395
گزارش ‌میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ اجاره‌بها املاک پایتخت
مظنه رهن خانه نقلی در تهران؟ +جدول

اقتصاد آنلاین-علی کیوان پناه: آنچه در زیر می‌آید قیمت معاملات انجام شده رهن و اجاره خانه با متراژ پایین در تهران طی اسفند ماه 95 است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد. بنا بر عرف بازار، درازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره بهای ماهانه اضافه میشود:

22 ساعت پیش 12:00 - 08 اسفند 1395
ورود خودروهای متفرقه از‌ اتوبان قم و محور تهران-ساوه به ‌جاده اصلی فرودگاه امام‌‌ ممنوع شد

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: از ۱۵ اسفند با همکاری پلیس راه، دیگر خودروهای متفرقه اجازه عبور از جاده اصلی فرودگاه امام را ندارند و فقط ترددهای فرودگاهی و مسافری از این مسیر انجام می‌شود.

23 ساعت پیش 11:00 - 08 اسفند 1395