روسیه پرچمدار ساخت بیشترین مراکز خرید تجاری در اروپا


دیده بان بورس: در حال حاضر بیش از ۱.۹ میلیون مترمربع فضای جدید تجاری در روسیه در حال ساخت است که این کشور را در جایگاه نخست بیشترین مراکز خرید در حال ساخت اروپا قرار می دهد.

به گزارش ایسنا از ودوموستی، موسسه بین المللی مشاوره املاک اقتصادی CBRE اعلام کرد: درمیان کشورهای برتر غرب اروپا، بیشترین مراکز خرید تجاری در پنج سال آینده تنها در بریتانیا احداث می شوند که مساحت آن کمتر از ۴۶۰ هزار مترمربع خواهد بود.

به گفته این موسسه ،بیشترین حجم ساخت مراکز خرید تجاری اروپا در روسیه در حال انجام است که علت آن  رشد اقتصادی ،فضای مناسب کسب و کار و بهبود عوامل موثر در اقتصاد کلان روسیه است و باعث شده تا توسعه دهندگان و تحلیگران اقتصادی را به سمت بازار خرده فروشی این کشور سوق دهد.

در این گزارش تاکید شده است که در کل منطقه اروپا، خاورمیانه و افریقا حجم ساخت و ساز مراکز خرید جدید تجاری در حدود ۱۱.۱ میلیون مترمربع است که در این میان روسیه و ترکیه هر کدام ۲.۲ میلیون مترمربع و امارات متحده عربی دو میلیون متر مربع را در دست احداث دارند که نشان از در اختیار داشتن بیش از ۵۰ درصد از بازار خرده فروشی این مناطق، دست سه کشور در چندسال آینده است.

انتهای پیام

1 هفته پیش 18:00 - 23 آبان 1396