زندگی در ستارخان؛ محله زنده تهران


دیده بان بورس: به خیابانی که از میدان صادقیه شروع و به چهارراه توحید ختم می شود خیابان ستارخان می گویند.

محله ستارخان اما شامل همه خیابان های منتهی به ستارخان هم می شود. از اول صادقیه تا ابتدای توحید ده‌ها پاساژ برای خرید لباس و لوازم خانگی وجود دارد. بخشی دیگر از ستارخان هم بورس اسپورت کردن خودرو است. بازارچه سنتی در زیر پل ستارخان بین شهروندان این محله طرفدار زیادی دارد.

برای زندگی کردن در این محله زنده تهران اگر از توانایی مالی بالایی برخوردارید و اینجا را به­خاطر دسترسی به نقاط شهری انتخاب کرده­اید رهن و اجاره آپارتمان در ستارخان با قیمت رهن متنوعی قابل پیدا کردن است. برای مثال خانه نوساز 113 متری 100 میلیون تومان رهن و ماهانه 2 میلیون تومان اجاره دارد. واحد 115 متری دیگری در بهبودی هم در همین رنج قیمتی یعنی100 میلیون رهن کامل و ماهانه 2 میلیون و دویست تومان برای اجاره به دفتر املاک معرفی شده­است. مورد مشابه دیگری هم در بهبودی یک میلیون و نیم ارزان تر است. اگر همچنان به دنبال ملکی بالای 100 متر می­گردید بهتر است سری هم به شادمان بزنید.

برای مثال در شادمان یک واحد 110 متری دوخوابه 5 سال ساخت 60 میلیون رهن و 2 میلیون اجاره دارد. اگر هم دنبال خانه برای خانواده عیال­وار می­گردید آپارتمان 130 متری سه خوابه­ای در شادمان به توانایی پرداخت 30 میلیون رهن و ماهانه 2 میلیون تومان اجاره نیاز دارد.

یک خانه 80 متری دو خوابه 80 میلیون رهن کامل ارزش دارد. این قیمت خانه ای است که به مترو هم نزدیک بوده وگرنه می توان در آپارتمان­های قدیمی سازی با همین متراژ اما کمی دور تر از مترو با 65 میلیون تومان رهن پا گذاشت. این دو خانه در بهبودی قرار دارند و واحدهای حدود 60 متری را در شادمان با ودیعه 30 میلیون و اجاره 800 هزار تا یک میلیون تومان می توان پیدا کرد. رهن و اجاره آپارتمان در ستارخان  کار خیلی سختی نیست چراکه اینجا محله مسکونی نیازی دارد مثلا در خیابان گلاب یک خانه 65 متری با 15 میلیون تومان رهن و 1 میلیون و 200 اجاره رفته است. این قیمت رهن و اجاره یک خانه 15 سال ساخت است و در مقابل خانه مشابه با 3 سال ساخت به 15 میلیون پول ودیعه بیشتری نیاز دارد.

به گزارش ویرلن؛ پیدا کردن خانه­ای با اجاره پایین و در مقابل رهن بالا در شادمان به نظر کار سختی می­رسد. بیشتر واحد­های 80 متری شادمان بین 30 تا 40 میلیون رهن و ماهانه بالای یک میلیون و نیم اجاره دارند. نه فقط شادمان بلکه بک واحد 65 متری در دریان نو 50 میلیون و ماهی 700 هزار تومان به اجاره رفته است.

دریان نو به حبیب­‌الله نزدیک است و برای کسانی که با مترو رفت­­و آمد دارند می­تواند نکته مثبتی باشد. واحد 80 متری در طبقه سوم همین خیابان 55 میلیون رهن و ماهانه 900 هزار تومان ارزش دارد. در صورتی هم که دنبال واحدهای بزرگتر باشید با 20 میلیون و ماهی 2 میلیون و 900 هزار تومان یا 100 میلیون و ماهانه 600 هزار تومان می­توانید واحد های بزرگ 2 یا 3 خوابه پیدا کنید. اگر دنبال رهن و اجاره آپارتمان در ستارخان هستید اما نزدیکی به خیابان آزادی برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار است به خانه های خیابان شادمهر هم فکر کنید. یک واحد 65 متری با پارکینگ و آسانسور و دو خوابه در طبقه چهارم 40 میلیون رهن و ماهانه 1 میلیون و 300 هزار تومان اجاره رفته است .

4 روز پیش 13:00 - 23 آبان 1396