نام ماندگار راننده اتوبوس فداکار در شرق تهران


دیده بان بورس: وقتی می‌خواهید وارد مجیدیه شوید دلتان را به تابلوهای داخل بزرگراه رسالت خوش نکنید. چرا که اسم رسمی مجیدیه استاد حسن بنا است و تابلویی به نام مجیدیه در هیچ جای آن وجود ندارد.

ممکن است با خودتان فکر کنید که استاد حسن بنا احتمالا یک بنا یا کارگر فصلی بوده است و مانند بسیاری از افراد دیگر شناختی از او نداشته باشید. برای همین بد نیست وجه تسمیه آن را بدانید. استاد حسن بنا یک راننده اتوبوس بوده که در سال 1357 و جریان انقلاب در حال رساندن مسافران خود به میدان امام خمینی (ره) بوده که با مشاهده درگیری ها بین مردم و نظامی ها مسافرانش را پیاده و اتوبوس را میان مردم زخمی و نظامی ها مانند دیوار حائلی پارک می کند تا مردم بتوانند پشت آن پناه بگیرند. این داستان جالب و سپس کشته شدن او باعث شد که نامش در خیابان مجیدیه ماندگار بماند.

رهن و اجاره واحد زیر 70 متر در مجیدیه

بررسی رهن و اجاره آپارتمان در مجیدیه را اگر از واحد های زیر 70 متر شروع کنیم باید در نظر داشته باشید که اینجا رهن کامل خانه ها حول متری یک میلیون تومان می گذرد. اجاره واحد 40 متری با 28 میلیون پول پیش و اجاره 500 هزار تومان یکی از این موارد است. مورد 60 متری دو خوابه دیگری هم 25 میلیون رهن و ماهانه یک میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد. این قیمت آپارتمانی است که به مترو نزدیک بوده، آیفون تصویری و کابینت ام دی اف، کف سرامیک و کمد های بزرگ ریلی در دو اتاق دارد. با سی میلیون پول پیش و ماهانه یک میلیون 400 هزار تومان هم می شود واحد 70 متری اجاره کرد که دوخوابه و سن عمر آن 4 سال باشد.

رهن و اجاره واحد بالای 70 متر

اگر توانایی پرداخت اجاره نسبتا بالا را دارید می توانید برای رهن و اجاره آپارتمان در مجیدیه به گزینه های بالای هفتاد متر فکر کنید. مثلا اجاره واحد نوساز 85 متری با 50 میلیون رهن و 2 میلیون و 200 هزار تومان اجاره در دیوار آگهی شده است. البته با یک میلیون تومان اجاره کمتر هم می توانید خانه ای با همین متراژ اما کمبود های جزئی دیگری پیدا کنید. واحد 83 متری مشابه دیگری هم با اجاره 2 میلیون و 200 هزار و پول پیش 50 میلیون تومان در فرعی های دیگر مجیدیه موجود است.

به گزارش ویرلن؛ همچنین یک واحد نوساز 90 متری در مجیدیه شمالی130 میلیون پول رهن و 300 هزار تومان اجاره می خواهد.  96 متری دیگری پول رهن و همچنین سه برابر اجاره بیشتر می خواهد.

رویای دست یافتنی واحد بالای 100 متر

به خاطر پایین تر بودن میانگین قیمت ها در مجیدیه نسبت به برخی محلات هم جوار اینجا دست یابی به واحد های بالای 100 متر دیگر تنها یک آرزو نیست. همان طور که یک خانه زیبا اما با متراژ100 متری به اندازه  177 میلیون رهن و 500 هزار تومان اجاره ارزش دارد. با 50 میلیون پول پیش و ماهی 3 میلیون و 500 هزار تومان هم می توانید آپارتمان 160 متری اجاره کنید که در ورودی آن به روی حیاط بزرگی باز می شود. در شانزده متری اول هم واحد دیگری که 120 متر دارد به قیمت 70 میلیون رهن و ماهانه یک میلیون تومان اجاره ارزش دارد. البته واحد 200 متری دیگری هم همین نزدیکی هست که قیمت آن 170 میلیون رهن کامل است. قیمتی که به نظر می آید با توجه به امکاناتی که دارد (مانند پارکینگ، انباری، درب ریموت دار، آیفون تصویری، کابینت ام دی اف و 3 اتاق خواب) کمی پایین تر از میانگین قیمت رهن و اجاره آپارتمان در مجیدیه باشد.

5 روز پیش 13:00 - 23 آبان 1396