بانک کشاورزی بخشودگی جرایم را طبق مصوبه بانک مرکزی اجرا کرده است


دیده بان بورس: بانک کشاورزی برخلاف بعضی از اظهارنظرها تمامی اقدامات را بر اساس قوانین، مقررات و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره تمام مشمولان طرح بخشودگی جرایم انجام داده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس، روابط عمومی بانک کشاورزی در واکنش به مصاحبه اسدی رئیس مجمع کشاورزی که در تاریخ چهارم شهریور در مورد نحوه اجرای بخشودگی جرایم کشاورزان با خبرگزاری فارس انجام داده توضیحاتی را ارسال کرده که متن توضیحات به شرح زیر است:

پیرو درج خبری با عنوان «بانک کشاورزی مصوبه بخشودگی جرائم وام کشاوران را سلیقه‌ای اجرا کرد» در تاریخ 4 شهریورماه سال جاری به استحضار می‌رساند؛ در اجرای ماده 2 تبصره 35 قانون اصلاح بودجه سال 1395 و بند (و) تبصره 16 قانون بودجه سال 1396 کل کشور، بانک کشاورزی موضوع بخشش سود و جرائم تسهیلات پرداختی تا مبلغ یک میلیارد ریال را در دستور کار خود قرار داده است.

بر اساس مفاد آیین‌نامه ابلاغی از سوی بانک مرکزی و دیگر دستورالعمل‌های مربوطه نسبت به تعیین تکلیف بخشودگی سود و چه التزام تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال تا پایان سال 1395 اقدام شده و در سال جاری نیز درباره پرونده‌های تا مبلغ یکصد میلیون ریال و 250 میلیون ریال اقدام لازم صورت گرفت. در همین حال تعیین پرونده‌های تا سقف 400 میلیون ریال جزو دیگر اقدامات بانک کشاورزی در این زمینه به شمار می‌آید.

برخلاف بعضی از اظهارنظرها تمامی این اقدامات بر اساس قوانین، مقررات و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره تمام مشمولان طرح انجام شد و این بانک از تفسیر یا تغییر در مفاد دستورالعمل اجتناب کرده است.

ذکر این نکته ضروری است که بر اساس آخرین آمار و اطلاعات دریافت‌شده از عملکرد شعب بانک کشاورزی در اجرای دستورالعمل یادشده تا تاریخ 5/6/1396 پیش از 270 هزار نفر از بدهکاران مشمول طرح، از مزایای تبصره قانونی فوق در سراسر کشور بهره‌مند شده‌اند به‌گونه‌ای که در بخشودگی سود و وجه التزام تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال حدود 98 درصد از اعتبار ابلاغی جذب شد.

لذا با تأکید بر اینکه بانک کشاورزی همواره بر مدار قانون و برابر ضوابط و مقررات برای توسعه و اعتلای بخش کشاورزی گام برمی‌دارد. خواهشمند است دستور فرمائید موارد یادشده به‌منظور تنویر افکار عمومی و در پاسخ به اظهارات رئیس محترم تشکل‌های بخش کشاورزی موارد یادشده به‌نحو مناسبی اطلاع‌رسانی شود.

 

انتهای پیام/

1 ماه پیش 17:00 - 26 شهریور 1396