انگلیس به همکاری دفاعی و امنیتی با بروکسل بعد از برگزیت ادامه می‌دهد


دیده بان بورس: با وجود جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، لندن تمایل دارد روابط دفاعی و امنیتی خود را با بروکسل حفظ کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بریتانیا خواستار همکاری دفاعی نزدیک با اتحادیه اروپا بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) است. 

به نوشته خبرگزاری رویترز، بر اساس اسناد دولت بریتانیا معلوم می‌شود لندن خواستار همکاری عمیق امنیتی با بروکسل بعد از جدایی است. 

بریتانیا قصد دارد دارایی‌های نظامی خود را بعد از برگزیت به عملیات دفاعی و امنیت اتحادیه اروپا اختصاص دهد.

روز سه‌شنبه (امروز) در ششمین گزارش پیرامون آینده روابط با بروکسل، دولت انگلیس اطلاع خواهد داد زمانی که تهدیدات و بی‌ثباتی بین‌المللی افزایش یافته لندن به امنیت اروپا متعهد می‌ماند. 

سر مایکل فالن وزیر دفاع بریتانیا امروز اعلام خواهد کرد بریتانیا با در اختیار داشتن بیشترین بودجه نظامی در اروپا، بزرگ‌ترین نیروی دریایی و حضور گسترده نیروهای نظامی و هواپیماهای انگلیسی در زمین و آسمان و دریای اروپا، نقشش برای دفاع از اروپا تغییر نمی‌کند. 

برخی معتقدند گفت‌وگو درباره همکاری‌های دفاعی امنیتی، اهرمی در گفت‌وگوهای برگزیت است چرا که این گفت‌وگوها تا کنون به دلیل اختلاف میان لندن و بروکسل بر سر شرایط دو طرف به کندی پیش رفته است. 

البته طرف اروپایی همواره تاکید دارد، گفت‌وگو درباره آینده روابط به بعد از رسیدن به پیشرفت مناسب در مذاکرات موکول می‌شود.

دیوید دیویس وزیر برگزیت انگلیس هم گفته است لندن و بروکسل تمایل دارند برای مقابله با تروریسم و افراطی‌گری، مهاجرت‌های غیرقانونی، جرایم سایبری و خصومت‌های نظامی با یکدیگر همکاری داشته باشند. 

مردم بریتانیا (انگلیس، ولز،‌ اسکاتلند، ایرلندشمالی) سال 2016 با شرکت در همه‌پرسی رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند و سال 2017 مذاکرات دو ساله خروج آغاز شد.

آینده روابط دو طرف شامل روابط تجاری و مالی، روابط اجتماعی و مهاجران، روابط امنیتی و دفاعی از جمله مواردیست که انگلیس برای گفت‌وگو درباره آن تا قبل از پایان مذاکرات برگزیت تاکید دارد. 

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

 

2 ماه پیش 10:00 - 21 شهریور 1396