برگزاری دومین کارگاه تخصصی راهبری شرکتی در بورس تهران برای شرکت های صنعت شیمیایی


دیده بان بورس: نشست تخصصی راهبری شرکتی با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت مدیران ارشد شرکت ها، روز دوشنبه23 مرداد در محل تالار حافظ با حضور نمایندگان شرکت های صنعت شیمیایی پذیرفته شده در بورس تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بورس تهران، طوبی دهقانی مدیر امور ناشران با بیان مطلب فوق گفت: از آنجاکه توجه به اصول راهبری شرکتی و تجهیز بازار سرمایه به داشتن نظام راهبری شرکتی توسعه یافته، نقطه عطفی در توسعه شرکت ­ها در جهت تامین حقوق تمامی ذینفعان و جذب و حفظ سرمایه ­گذاران خارجی می­ باشد، در این راستا مدیریت امور ناشران بورس اوراق بهادار تهران اقدام به برگزاری نشست تخصصی راهبری شرکتی با هدف اعتلای سطح آگاهی در این حوزه برای شرکت ­های صنعت شیمیایی پذیرفته شده در بورس کرده است.

مدیر امور ناشران بورس تهران با اشاره به اینکه دومین سری از کارگاه­ های تخصصی راهبری شرکتی سال 96، دوشنبه 23 مرداد در محل بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: صنعت پتروشیمی در امتداد زنجیره تامین نفت و گاز، بخشی از صنایع شیمیایی است و این صنعت از صنایع مادر و اشتغال­ زا بوده که به دلیل ارتباطات چندگانه با دیگر بخش ­های اقتصاد و تغذیه­ کننده سایر بخش ­های صنعت می­تواند به عنوان موتور حرکت اقتصاد در کشورهای درحال توسعه نقش اساسی ایفا کند.

وی اظهار داشت: صنعت محصولات شیمیایی از لحاظ ارزش بازار بزرگترین صنعت حاضر در بورس تهران است. با توجه به تعداد بالای سهامداران خرد در اینگونه شرکت­ ها به نظر می­ رسد الزامات راهبری شرکتی بتواند عامل موثری در حفظ حقوق این سهامداران باشد.

وی در پایان افزود: در این کارگاه به مباحثی چون معرفی راهبری شرکتی و نهادهای معتبر ارائه دهنده راهبری شرکتی در دنیا، مروری بر شاخص ­های راهبری شرکتی در دنیا، رتبه ­بندی شرکت­ ها در سایر بورس های دنیا از منظر راهبری شرکتی ،تشریح سابقه راهبری شرکتی در بورس اوراق بهادار تهران پرداخته شده است.

شرکت کنندگان در این دوره با معیارهایی که باعث ارتقا راهبری شرکت ها می شود آشنا شدند. بخش های  حقوق سهامداران، هیات مدیره و کمیته های آن، حسابرسی و افشا و اطلاع رسانی از جمله مواردی است که شرکت ها باید در تقویت آن تلاش مستمر داشته باشند.

3 ماه پیش 10:00 - 24 مرداد 1396