سردخانه 1000 تنی اهواز به بهره‌برداری رسید


دیده بان بورس: سردخانه نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی اهواز با یک‌ هزار تن ظرفیت با حضور مدیرعامل تعاون روستایی کشور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حسین صفایی صبح امروز در آیین بهره برداری از سردخانه زیر صفر نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی در اهواز اظهار کرد: خوزستان یکی از استان‌های مهم در عرصه کشاورزی و تولید انواع محصولات کشاورزی است.

وی با اشاره به حجم بالای تولید انواع محصولات کشاورزی در استان خوزستان و استان‌های همجوار گفت: احداث سردخانه برای ذخیره سازی محصولات کشاورزی گامی جدی برای ارزش افزوده محصولات کشاورزی و کمک به معیشت کشاورزان است.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: خوزستان قطب نخست کشاورزی در ایران است و در این زمینه یکی از استان‌های تامین کننده انواع محصولات کشاورزی است.

صفایی با اشاره به اجرای طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در استان خوزستان تصریح کرد: با اجرای کامل طرح 550 هزار هکتاری و افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در خوزستان، به ساخت سردخانه در این استان نیاز بیشتری داریم.

وی با اشاره به افتتاح سردخانه یک‌هزار تنی نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی اهواز اظهار داشت: با توجه رشد بخش کشاورزی در استان خوزستان آماده سازی زیرساخت‌های این استان در بخش نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی اجتناب‌ناپذیر است.

انتهای پیام/2329/ح20

10 ماه پیش 15:25 - 22 دی 1395