لایحه ۱.۵ میلیارد دلاری اشتغال منحصر به روستائیان نیست


دیده بان بورس: وزیر کار گفت: لایحه اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال صرفا مربوط به روستائیان نیست و مشاغل خرد و کوچک را شامل می‌شود.

علی ربیعی  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه طرح اشتغال‌زایی با منابع 1.5 میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی تنها مختص روستاییان نیست تصریح کرد: این طرح با هدف توسعه اشتغال و تخصیص منابع به بنگاه‌های متوسط و کوچک ارائه شده است.

وی افزود: این طرح اشتغالزایی با محوریت مناطق محروم خواهد بود و آیین‌نامه اجرایی آن در آینده پس از تصویب نگارش خواهد شد.

ربیعی در واکنش به این موضوع که به دلیل عدم اطلاع نمایندگان از جزییات نحوه هزینه کرد آن، امکان رد آن وجود دارد گفت: چنین چیزی مطرح نیست و این منابع با توجه به طرح به بنگاه‌های متوسط و کوچک با محوریت مناطق محروم تخصیص داده خواهد شد.

به گزارش فارس، پیش از این بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به این طرح اشتغالزایی دولت آن را همانند سایر طرح‌های ناموفق گذشته توصیف کرده و گفته بودند اگر دولت به فکر توسعه اشتغال و هموار سازی کسب و کار است به بخش‌های مهم این مناطق از جمله مسکن، آب و منابع طبیعی توجه کند.

در همین حال دولت پیش از این تاکید کرده بود که این لایحه برای رونق بخشی به اشتغال روستایی است و با همین عنوان تقدیم مجلس شده است و به اعتقاد نمایندگان مجلس اگر مصوبه‌ای برای اشتغال روستائیان باشد دولت نمی‌تواند آن را به هیچ بخش دیگری غیر از روستاها اختصاص دهد. 

انتهای پیام/آ

 

10 ماه پیش 10:30 - 19 دی 1395