50 هزار تن مرغ برای تنظیم بازار ذخیره شده است/ دولت همه کارها را بر دوش بانک‌ها و صنعت‌گران قرار داده است


دیده بان بورس: عضو هیأت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با اشاره به اینکه در کل کشور 50 هزار تن مرغ ذخیره‌سازی شده تا برای تنظیم بازار و بروز مشکلات در صنعت، کمبودها جبران شود، گفت: این اقدام از سوی شرکت پشتیبانی دام انجام گرفته است.

امیر میران‌آملی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل در مورد فعالیت بانک‌ها در کشور و چگونگی اختصاص تسهیلات بهین‌یاب در مازندران اظهار کرد: باید بانک‌ها را امروزه به‌عنوان بنگاه تولید پول نگاه کرد که اختیارش دست دولت است و این مسئله در همه دنیا بانک‌ها مستقل از دولت هستند ولی در ایران بانک‌ها وسیله اجرای سیاست‌های دولت لحاظ می‌شوند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی مازندران بیان کرد: پول بانک‌ها زمانی برای ایجاد اشتغال در کشور بوده و این روزها نیز برای جلوگیری از رکود اختصاص یافته است.

این مسؤول با اعلام اینکه امروزه رکود دستوری در کشور اجرا می‌شود، تصریح کرد: برای اشتغالی که طی سال 1386 ایجاد شده هم‌اکنون بیمه بیکاری پرداخت می‌شود هر چند معتقدم بیشتر بانک‌ها در شرایط فعلی نمی‌توانند خود را اداره کنند و برخی از آنها هم ورشکسته هستند ولی دولت نمی‌خواهد ورشکستگی آنها اعلام شود.

میران‌آملی با اشاره به اینکه تعهدات موجود در بانک‌ها تنها بر روی کاغذ است و حالت نقدشوندگی ندارد، ادامه داد: مازندران در بحث پرداخت تسهیلات بهین‌یاب مربوط به تسهیل و رفع موانع تولید رتبه نخست بین استان‌های کشور را دارد.

وی افزود: در مازندران حدود 200 میلیارد تومان پرداخت به متقاضیان در قالب این تسهیلات انجام شد و فضای همکاری بین بانک‌ها و صنعت فراهم شده است.

عضو هیأت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با اعلام اینکه اگر بانک‌ها بخواهند در برخورد با صنعت بداخلاقی داشته باشند تمام صنعت مازندران دچار مشکل می‌شوند و با این راه نمی‌توان از رکود خارج شد، ادامه داد: باید به‌دنبال ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود باشیم.

این مسؤول با اعلام اینکه هم بانک‌ها و هم صنعتگران هم‌اکنون در حال مدارا با هم هستند و دولت همه کارها را بر روی دوش آنها قرار داده است، بیان کرد: دولت به بانک‌ها بدهکار است و نمی‌تواند به آنها نظارت کند چنانچه دولت به سازمان تأمین اجتماعی هم بدهکار است و عدم نظارت را این امر در پی دارد.

میران‌آملی با اشاره به اینکه در تسهیلات بهین‌یاب قرار بود تسهیلات به 7 هزار و 500 واحد تولیدی در حال رکود و دارای چک برگشتی اختصاص یابد، ادامه داد: نزدیک به 50 درصد تسهیلات بهین‌یاب در مازندران جذب شده است.

وی با اعلام اینکه حدود 57 واحد تولیدی و صنعتی شهرستان آمل که متقاضی دریافت تسهیلات بودند اعتبارات لازم را دریافت کردند، افزود: 42 میلیارد تومان به متقاضیان اختصاص یافت که  21 میلیارد تومان به واحدهای کشاورزی و 22 میلیارد تومان به واحدهای تولیدی تسهیلات ارائه شده است.

عضو هیأت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با اشاره به اینکه در کل کشور 50 هزار تن مرغ ذخیره‌سازی شده تا برای تنظیم بازار و بروز مشکلات در صنعت، کمبودها جبران شود، یادآور شد: این اقدام از سوی شرکت پشتیبانی دام انجام گرفته است.

این مسؤول با اعلام اینکه 140 هزار تن گوشت مرغ منجمد در ماه از سوی هموطنان مصرف می‌شود، گفت: 18 تا 20 هزار تن تولید گوشت مرغ به صورت ماهانه در کشور داریم هر چند در زمینه تولید مرغ بسیاری از افراد در فکر ضربه زدن هستند.

انتهای پیام/86012/و

11 ماه پیش 11:20 - 15 دی 1395